Európske hlavné mesto dobrovoľníctva Košice 2019  

V Dobrom trolejbuse Koryo Taekwondo Slávia UPJŠ Košice

Klub, ktorý vznikol v januári roku 2001. Odvtedy si vybudoval pevné miesto v hierarchii slovenských TKD klubov. Je viacnásobným drziteľom titulu Majstra SR v disciplínach Kyorugi (športový zápas) a Poomsae (zostavy). Titulu naj Fair-play klub na Slovensku.

Vychováva reprezentantov SR vo všetkých vekových kategóriách.

Reprezentanti klubu sú v úzkom výbere SR na vrcholové podujatia ako ME, MS či kvalifikácia na OH.

Najážnejšími úspechmi klubu sú dve medaile z majstrovstiev sveta juniorov, ktoré vybojovala juniorska reprezentatka Gabriela Briškárová v roko 2016 v Kanade a 2017 v Tunisku.

Medzi ďalšie úspechý patria víťazstva a pódiové umiestnenia ďalších reprezentantov na tzv. ,,G“ turnajoch, (ktoré sú bodované do svetového OH rebríčka).

 

Filip Švec

 • Zlato: Dutch open, President cup, Spanish open.
 • Striebro: Croatia open
 • Bronz: Srbia open, Croatia open, US open

 

Gabriel Briškár:

 • Zlato: Dutch open

 

Gabriela Briškárová:

 • Zlato: US open
 • Striebro: Croatia open, Slovenia open
 • Bronz: Dutch open, Slovenia open, Moldavia open, Spanish open

 

Daniel Lefkovitš:

 • Bronz: Croatia open

 

Miroslav Frgolec:

 • Bronz: Croatia open

 

Z akademických podujatí sme v roku 2011 na Svetovej letnej univerziáde v čínskom Shenzene priniesli 5.miesto (Tomáš Kališka), ktorý tiež získal 2x bronz na univerzitných ME v portugalskej Brage.

 

Klub vychováve detí od štyroch rokov, kde sa im venujeme už v prípravkárskom veku. Tréningy sú zamerane na všestrannú prípravu, predovšetkým na rozvoj základných lokomócii, polaritu. Hry a získavanie základnycý pohybových návykov. Neskôr a sa učia základy TKD a základné pohybové vzorce. Vytvárajú si predstavu o pohybe a osvojujú si základnú techniku.

 

V súčasnosti klub eviduje 80 členov v roznych vekových a výkonnostných kategóriách. Podľa zadelenia do jednotlivých tréningových skupín prebieha tréningový proces 2-5x do týždňa. Športovci z nášho klubu sa zúčastňujú turnajov na územi SR a to Slovenskej ligy a majstrovstiev SR. Vo veľkej miere aj zahraničných podujatí prevažne v Európe a reprezentanti klubu aj vrcholových podujatí v rámci sveta.

Aktuálne má klub najväačší počet reprezentantov vo výbere SR v kadetských, juniorských a seniorských kategóriách.

 

Športovci z nášho klubu majú možnosť štúdia na Strednej športovej škole, Tr. SNP 104 v Košiviach (bývalé Športové gymnázium) v odboroch: športové gymnázium a športový manažment.

 

V lete počas prázdnin, klub organizuje letné tábory a sústredenia. Zúčastňujeme sa športových aktivít v rámci mesta Košice a raz ročne organizujeme medzinárodný turnaj Cassovia open.

 

Hlavným trénerom klubu je Mário Švec, držiteľ 5.Danu TKD Kukkiwon, ktorý je zároveň aj predsedom komisie vrcholového športu v Slovenskej asociácii taekwondo, ktorá ma na starosti Slovenskú reprezentáciu.

DOBROVOĽNÍCI, POTREBUJEME VAŠU POMOC!

Ak máte vo svojom srdci miesto pre druhých a viete sa promptne zapojiť do pomoci vojnovým utečencom z Ukrajiny, dajte nám o sebe vedieť hneď teraz:

 • Volajte do call centra mesta Košice na 055/64 19 955,
 • píšte na sos-ua@kosice.sk.

Posily hľadáme:

do call centra mesta Košice, kde poskytujeme utečencom i širokej verejnosti dôležité informácie a usmernenia,

do K13 na Kukučínovej 2, kde prebieha materiálna zbierka

na „Čéhačko“, ktoré v týchto dňoch slúži ako hotspot pre ľudí utekajúcich pred vojnou na Ukrajine. Žiaduci sú aj pediatri.

Ukrajinčina nie je podmienkou, je však vítaná.