Európske hlavné mesto dobrovoľníctva Košice 2019  

Pomáhame, kde sa dá

Dobrovoľnícke centrum Košického kraja (DCKK), ako strešná organizácia pre prácu s dobrovoľníkmi, pomáha v celom Košickom kraji v každej
oblasti, či sa jedná o environmentálne aktivity, športové alebo kultúrne udalosti alebo sociálne dlhodobé programy.

„Akcií, ktoré organizovalo buď samotné centrum alebo bolo partnerom je naozaj množstvo. Z posledných je to prvé vybudované jazierko na gymnáziu M.R. Štefánika s pomocou žiakov zo SPARK, ktoré je prvým krokom k vybudovaniu siete jazierok v celom Košickom kraji alebo maľovanie plotu nemocnice na Rastislavovej ulici, či pomoc pri mnohých ďalších jednorazových či kultúrnych akciách, konajúcich sa v celom kraji, „ sumarizuje šéfka DCKK Mirka Langerová.

Zaujíma Vás pomoc pri aktivitách ako deň detí, práca v komunitnom centre, tvorba jazierok či zvieratiek z pneumatík, maľovanie detských ihrísk, pomoc psíkom v útulkoch, pomoc na športových akciách ako je Tour de Tokaj alebo majstrovstvá sveta v hokejbale?

Alebo ste skôr kreatívna duša plná nápadov, ktorá by chcela pomôcť s budovaním atrakcií na ceste KREDO (Košickým REgiónom DObrodružne), celého rozprávkového sveta alebo s háčkovaním príveskov pre dobrovoľníkov?

Radšej by ste dlhodobo pracovali s deťmi alebo dospelými?

Môžete sa pridať k nášmu programu Big brother, big sister a doučovať rómske detičky…

Ak Vás niektorá z oblastí zaujala a ste zvedaví, čo sa za týmito aktivitami skrýva, príďte do Dobrého trolejbusu každú poslednú nedeľu v mesiaci, kde Vám na Vaše zvedavé otázky radi odpovedia pracovníci Dobrovoľníckeho centra Košického kraja.

DOBROVOĽNÍCI, POTREBUJEME VAŠU POMOC!

Ak máte vo svojom srdci miesto pre druhých a viete sa promptne zapojiť do pomoci vojnovým utečencom z Ukrajiny, dajte nám o sebe vedieť hneď teraz:

  • Volajte do call centra mesta Košice na 055/64 19 955,
  • píšte na sos-ua@kosice.sk.

Posily hľadáme:

do call centra mesta Košice, kde poskytujeme utečencom i širokej verejnosti dôležité informácie a usmernenia,

do K13 na Kukučínovej 2, kde prebieha materiálna zbierka

na „Čéhačko“, ktoré v týchto dňoch slúži ako hotspot pre ľudí utekajúcich pred vojnou na Ukrajine. Žiaduci sú aj pediatri.

Ukrajinčina nie je podmienkou, je však vítaná.