Európske hlavné mesto dobrovoľníctva Košice 2019  

Zamestnanci mesta natreli v košických uliciach farbami viac ako 250 smetných nádob

Košice sú tento rok Európskym hlavným mestom dobrovoľníctva, aj preto sa v piatok (26. 4. 2019) zapojili do dobrovoľníckych aktivít i zamestnanci mesta a košických mestských podnikov.

Úradníci na čele s námestníčkou primátora mesta Luciou Gurbáľovou si vysúkali rukávy, a pred blížiacimi sa Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji obnovili farebný náter na viac ako 250 smetných nádobách v košických uliciach.

Za štyri hodiny dobrovoľníci natreli čiernou a striebornou farbou liatinové smetné koše na Hlavnej ulici, Mlynskej, Alžbetinej, Moyzesovej, Štúrovej, na Staničnom Námestí, Námestí osloboditeľov, Námestí Maratónu Mieru, ako aj  v ďalších častiach mesta.

„Veľmi pekne sa chcem poďakovať všetkým zamestnancom mesta aj mestských podnikov, ktorí sa zapojili do našej mestskej dobrovoľníckej aktivity, a prispeli takto k zveľadeniu Košíc. Odviedli naozaj veľký kus dobrej práce v prospech všetkých Košičanov,“ uviedla L. Gurbáľová, ktorá má na starosti dobrovoľnícke aktivity v rámci Európskeho hlavného mesta dobrovoľníctva – Košice 2019.

Dobrovoľníci z radov zamestnancov mesta spotrebovali na natretie smetných nádob približne 100 litrov farieb.