Európske hlavné mesto dobrovoľníctva Košice 2019  

Zapoj sa DOBROvoľne a pomôž!

Teplejšie počasie vyženie v nasledujúcich dňoch von mnohých. My vám ponúkame pobyt v prírode či na sídlisku spojený s prácou. Prvý aprílový týždeň bude plný dobrovoľníckych aktivít, možno práve pod vašimi oknami.

Na Železníkoch sa bude upratovať vo štvrtok 4. apríla. Spoločnosť KOSIT, Mestská časť Košice-Juh a Dobrovoľnícke centrum Košického kraja organizujú jarné upratovanie v lokalite „Oddychová zóna Lomonosovova – Turgenevova“ v čase od 8. do 17. hodiny. Potrebné náradie je zabezpečené, doneste si len dobrú náladu a chuť pracovať. Zraz je na schodoch pri vchode na Lomonosovovej 22 – 24. Prísť môžete kedykoľvek počas dňa.

Ak chcete pomôcť pri skrášľovaní okolia stanice Košickej detskej železnice v Čermeli, príďte si zabrigádovať v piatok, 5. apríla od 8. do 13. hodiny. Náradie, pracovné rukavice a pomôcky budú zabezpečené, stačí prísť v pracovnom oblečení a s elánom. Bude sa zametať, hrabať, umývať lavičky aj okná na staničnej budove, šikovnejší môžu čistiť vozne. Pre všetkých je pripravené malé občerstvenie.

Mestská časť Košice – Sídlisko Ťahanovce organizuje podujatie “Upracme Košice – upracme sídlisko Ťahanovce!” v sobotu 6. Apríla od 9. hodiny, počas ktorého budú dobrovoľníci z občianských združení a spolkov, seniori i všetci obyvatelia sídliska Ťahanovce čistiť okolie lesoparku, Saharu, i verejné priestranstvá v okolí bytových domov. Plastové vrecia, pracovné rukavice a veľkokapacitný kontajner bude k dispozícii, rovnako ako občerstvenie, ktoré zabezpečuje úrad. Zraz je na Olympii na Čínskej 33.

Prehľad podujatí

 

4. 4. 2019 „KOSIT Jarné upratovanie 2019“ 8.00 – 17.00 hod.

v lokalite Oddychová zóna Lomonosovova – Turgenevova.

Organizátori: KOSIT, MČ Košice – Juh, DCKK

 

5. 4. 2019 „Jarná brigáda na železničke“   9.00 – 13.00        hod.

v areáli stanice Košickej detskej historickej železnice v Čermeli

Organizátor: Košická detská železnica

 

6. 4. 2019 „Deň pre sídlisko!“ 9.00 – 15.00 hod.

na sídlisku Ťahanovce, zraz je na Olympii, Čínska 33

Organizátor: KOSIT, MČ Sídlisko Ťahanovce

DOBROVOĽNÍCI, POTREBUJEME VAŠU POMOC!

Ak máte vo svojom srdci miesto pre druhých a viete sa promptne zapojiť do pomoci vojnovým utečencom z Ukrajiny, dajte nám o sebe vedieť hneď teraz:

  • Volajte do call centra mesta Košice na 055/64 19 955,
  • píšte na sos-ua@kosice.sk.

Posily hľadáme:

do call centra mesta Košice, kde poskytujeme utečencom i širokej verejnosti dôležité informácie a usmernenia,

do K13 na Kukučínovej 2, kde prebieha materiálna zbierka

na „Čéhačko“, ktoré v týchto dňoch slúži ako hotspot pre ľudí utekajúcich pred vojnou na Ukrajine. Žiaduci sú aj pediatri.

Ukrajinčina nie je podmienkou, je však vítaná.