Európske hlavné mesto dobrovoľníctva Košice 2019  

DOBRÝ TROLEJBUS patril Malej farme

Túto nedeľu (31. 3. 2019) sa v Dobrom trolejbuse predstavilo občianske združenie Malá farma. Mohli ste sa s nimi porozprávať o možnostiach pomoci a prihlásiť sa na niektorú z ich aktivít.

 

Malá farma funguje od roku 2011 a odvtedy pomáha opusteným a nechceným zvieratkám v Košiciach a okolí.

„Sme malý súkromný azyl,“píše sa na ich oficiálnej webovskej stránke. „Väčšina práce a starostlivosti u nás leží na pleciach dobrovoľníkov. Zvieratkám sa snažíme poskytnúť čo najlepšie podmienky, kým si nájdu svoj vysnívaný domov. Sú to síce veľmi skromné priestory a ani času im nemôžeme venovať toľko, koľko by si zaslúžili, ale aspoň každý deň spia v čistom a s plnými bruškami. Naším najväčším cieľom je nájsť každému z nich výborný nový domov.“

Momentálne sa na farme nachádza asi 150 zvierat, z čoho je 100 psíkov na adopciu.

„Adopcie sú našim základným cieľom, pretože vďaka tomu máme stále miesto na záchranu ďalšieho tuláka“, píše sa na stránke. Všetky aktivity na farme boli a sú možne len vďaka výdatnej pomoci dobrovoľníkov. Malá farma nie je otvorená pre verejnosť no radi privítajú dlhodobých

spoľahlivých dobrovoľníkov, ktorým neprekáža práca vonku a najmä medzi zvieratkami.

 

O svojich aktivitách Malá farma intenzívne komunikuje na svojom FB profile https://www.facebook.com/malafarmaKE/, kde uverejňuje aktuálne výzvy a formy ako pomôcť materiálne, finančne, dočasnou opaterou, venčením, transportom zvierat na ošetrenia alebo manuálne.

 

 

DOBROVOĽNÍCI, POTREBUJEME VAŠU POMOC!

Ak máte vo svojom srdci miesto pre druhých a viete sa promptne zapojiť do pomoci vojnovým utečencom z Ukrajiny, dajte nám o sebe vedieť hneď teraz:

  • Volajte do call centra mesta Košice na 055/64 19 955,
  • píšte na sos-ua@kosice.sk.

Posily hľadáme:

do call centra mesta Košice, kde poskytujeme utečencom i širokej verejnosti dôležité informácie a usmernenia,

do K13 na Kukučínovej 2, kde prebieha materiálna zbierka

na „Čéhačko“, ktoré v týchto dňoch slúži ako hotspot pre ľudí utekajúcich pred vojnou na Ukrajine. Žiaduci sú aj pediatri.

Ukrajinčina nie je podmienkou, je však vítaná.