Európske hlavné mesto dobrovoľníctva Košice 2019  

Staň sa súčasťou tímu Polievkového festivalu ako dobrovoľník alebo brigádnik

Ôsmy ročník Polievkového festivalu hľadá svojich dobrovoľníkov a brigádnikov. Ak chceš byť súčasťou tímu organizátorov, spoznať nových ľudí a odniesť si festivalový merch (najmä dobrovoľníci) ako poďakovanie za tvoj čas a úsilie si to TY koho hľadáme. Pokiaľ máš nad 18 rokov, neváhaj a prihlás sa do 15. septembra 2019.

Čo je Polievkáč a kedy sa uskutoční?

Polievkový festival sa tento rok koná 12. októbra od 14.00 a umožňuje rôznym skupinám, komunitám či minoritám, ktoré v Košiciach žijú a tvoria, prezentovať svoju odlišnosť a rozmanitosť prostredníctvom polievky. Jeho základným cieľom je odstrániť bariéry medzi majoritou a minoritami nášho mesta a podporiť toleranciu a rozvoj vzájomných dobrých vzťahov medzi obyvateľmi metropoly východu.

Kto sa môže stať dobrovoľníkom?

Ak máš viac ako 18 rokov, si zodpovedný/á, pracovitý/á, komunikatívny/a a vieš si vyhradiť celú sobotu (12.októbra od 10:00) a venovať ich bez nároku na finančnú odmenu na užitočnú vec, prihlás sa u koordinátorky dobrovoľníkov na gabriela.misurova@k13.sk do 15. septembra 2019 s predmetom mejlu: Ja som tvoj dobrovoľník na Polievkáč 2019. V maile napíš, prečo sa chceš stať dobrovoľníkom a aké máš skúsenosti s dobrovoľníctvom.

Čo bude mať na starosti dobrovoľník? 

Dobrovoľníci sa starajú o celkovú atmosféru festivalu, majú fyzicky nenáročnú prácu a ich hlavnou úlohou je komunikácia s návštevníkmi, a propagácia festivalu.

Kto sa môže stať brigádnikom? 

Ak máš viac ako 18 rokov, si technicky zručný/á, fyzicky zdatný/á (kvôli manuálnej práci), pracovitý/á, prihlás sa na peter.olejar@k13.sk s predmetom mailu: Brigádnik Polievkáč 2019, najneskôr do 15. septembra 2019. Odmena: 3€ / hodinu, termín brigády: 12. 10. 2019.

Čo bude mať na starosti brigádnik? 

Ako brigádnik budeš komunikovať najmä s produkčným festivalu Petrom Olejárom. Na starosti budeš mať prípravu podujatia ako koordinovanie prihlásených tímov, zabezpečovanie a prenášanie materiálov potrebných pre hladký priebeh podujatia, produkčnú činnosť festivalu a udržiavanie čistoty areálu.

DOBROVOĽNÍCI, POTREBUJEME VAŠU POMOC!

Ak máte vo svojom srdci miesto pre druhých a viete sa promptne zapojiť do pomoci vojnovým utečencom z Ukrajiny, dajte nám o sebe vedieť hneď teraz:

  • Volajte do call centra mesta Košice na 055/64 19 955,
  • píšte na sos-ua@kosice.sk.

Posily hľadáme:

do call centra mesta Košice, kde poskytujeme utečencom i širokej verejnosti dôležité informácie a usmernenia,

do K13 na Kukučínovej 2, kde prebieha materiálna zbierka

na „Čéhačko“, ktoré v týchto dňoch slúži ako hotspot pre ľudí utekajúcich pred vojnou na Ukrajine. Žiaduci sú aj pediatri.

Ukrajinčina nie je podmienkou, je však vítaná.