Európske hlavné mesto dobrovoľníctva Košice 2019  

Na Hlavnej ulici sa stretnú anjeli

V sobotu 21. decembra 2019 sa košickou Hlavnou ulicou bude vznášať vôňa Anjelskej kapustnice. V rámci Košických rozprávkových Vianoc sa už po ôsmykrát pri súsoší Immaculata uskutoční benefičné podujatie, ktoré každoročne pomáha ľuďom v núdzi. Od 11.30 hod. si všetci dobrosrdeční ľudia budú mať možnosť pochutnať na tradičnej vianočnej polievke uvarenej v tisíclitrovom kotli.

Hladoši dostanú aj dupľu

Kuchári z reštaurácie Med Malina pripravia kapustnicu z neuveriteľných 250 kg kapusty, 70 kg údených kolien, 70 kg údených rebier, 80 kg klobásy, 50 kg cibule, 3 kg sušených húb a 4 kg údenej sliviek. Priaznivci vianočných tradícií i tohto charitatívneho podujatia si tak môžu byť istí, že odtiaľ hladní neodídu, a že sa im v prípade záujmu ujde aj dupľa.

Čo by to bolo za vianočnú kapustnicu, keby nebola pred podávaním požehnaná? O to sa postará kňaz a riaditeľ neziskovej organizácie Oáza – nádej pre nový život Peter Gombita, ktorému pri jej podávaní bude robiť spoločnosť aj primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

Náladu všetkých návštevníkov spestrí zaujímavý kultúrny program na hlavnom pódiu pri Immaculate, ktorý zabezpečí Visit Košice. Na svoje si prídu nielen milovníci ľudoviek, ktorých roztancuje folklórny súbor Košičan. V programe počas dňa vystúpia spolu s DJ-om a moderátorom aj dychový tanečný orchester Klasik Band, ktorý zahrá orchestrálne verzie slávnych hitov. Svojím spevom rozozvučia Hlavnú ulicu aj Dominika Bélová, Andrej Tatarka, Lucia Gibardi, Anjelský zbor a iní.

Výťažok z Anjelskej kapustnice pôjde organizácii Úsmev ako dar

Kapustnica sa bude podávať až do úplného zjedenia. Všetci labužníci s dobrým srdcom si jednu porciu budú môcť zakúpiť za symbolické dve eurá. Kto bude chcieť, môže prispieť aj vyššou sumou. Celý výťažok poputuje neziskovej organizácii Úsmev ako dar.

“Tešíme sa, že Anjelská kapustnica každoročne prináša radosť nielen tým, ktorí ju prídu ochutnať, ale aj tým, ktorí sa ocitli v núdzi. Je dôkazom toho, že Košičania, no aj okoloidúci, ktorí na podujatie zavítajú náhodou, sú ochotní prejaviť dobrú vôľu a neváhajú prispieť na dobrú vec,” uviedol Radoslav Dráb z organizácie Úsmev ako dar.

Viac informácií nájdete na www.visitkosice.org alebo Facebookovej stránke Anjelská kapustnica 2019.

DOBROVOĽNÍCI, POTREBUJEME VAŠU POMOC!

Ak máte vo svojom srdci miesto pre druhých a viete sa promptne zapojiť do pomoci vojnovým utečencom z Ukrajiny, dajte nám o sebe vedieť hneď teraz:

  • Volajte do call centra mesta Košice na 055/64 19 955,
  • píšte na sos-ua@kosice.sk.

Posily hľadáme:

do call centra mesta Košice, kde poskytujeme utečencom i širokej verejnosti dôležité informácie a usmernenia,

do K13 na Kukučínovej 2, kde prebieha materiálna zbierka

na „Čéhačko“, ktoré v týchto dňoch slúži ako hotspot pre ľudí utekajúcich pred vojnou na Ukrajine. Žiaduci sú aj pediatri.

Ukrajinčina nie je podmienkou, je však vítaná.