Európske hlavné mesto dobrovoľníctva Košice 2019  

Máme dôkaz, že dobré skutky sa dejú…

Neveríš? Tak sa spolu s nami zapoj do „nafúknutého“ Týždňa dobrovoľníctva od 15. do 30.9. 2019 a presvedč sa na vlastné oči!
September sa už každoročne spája s akciou Týždeň dobrovoľníctva. V Košickom kraji bude táto aktivita nafúknutá na dva týždne, kedy sa dobrovoľníci môžu zapojiť do aktivít realizovaných nielen Dobrovoľníckym centrom Košického kraja ale aj inými organizáciami.

Tohtoročný Týždeň dobrovoľníctva sa nesie v znamení jazierok a dažďových záhrad. Ak chcete aspoň „kvapkou“ prispieť k tomu, aby sa naša krajina nevysušovala, príďte spolu s nami tvoriť jazierko alebo dažďovú záhradu.
Okrem toho môžete v Košiciach pomôcť pri:
– maľovaní oplotení
– tvorbe outdoorových tried
– tvorbe petanque ihriska
– sadení hortenzii
– čistení sídliska Ťahanovce
– tvorivých dielňach

… a pri ďalších dobrovoľníckych aktivitách

Pridajme spoločne ruku k DOBRU a ukážme, že je všade okolo nás. Ak sa k nám chcete pridať ako dobrovoľník/dobrovoľníčka a venovať kúsok zo svojho času v prospech dobrej veci, budeme radi, ak sa nám ozvete na mail dckk@dckk.sk . Veľmi radi Vás privítame v našom tíme 🙂

DOBROVOĽNÍCI, POTREBUJEME VAŠU POMOC!

Ak máte vo svojom srdci miesto pre druhých a viete sa promptne zapojiť do pomoci vojnovým utečencom z Ukrajiny, dajte nám o sebe vedieť hneď teraz:

  • Volajte do call centra mesta Košice na 055/64 19 955,
  • píšte na sos-ua@kosice.sk.

Posily hľadáme:

do call centra mesta Košice, kde poskytujeme utečencom i širokej verejnosti dôležité informácie a usmernenia,

do K13 na Kukučínovej 2, kde prebieha materiálna zbierka

na „Čéhačko“, ktoré v týchto dňoch slúži ako hotspot pre ľudí utekajúcich pred vojnou na Ukrajine. Žiaduci sú aj pediatri.

Ukrajinčina nie je podmienkou, je však vítaná.