Európske hlavné mesto dobrovoľníctva Košice 2019  

Všetky dôležité informácie o pomoci nájdete na webstránke korona.kosice.sk

Mesto Košice spustilo špeciálnu webovú stránku s názvom: https://korona.kosice.sk/ Nielen obyvatelia metropoly východu na nej nájdu všetky potrebné informácie o živote v meste a obmedzeniach, ktoré boli prijaté v rámci preventívnych opatrení na zamedzenie šírenia nového koronavírusu.
Z pohľadu vybavovania úradných záležitostí je najsilnejším nástrojom stránky odkaz na elektronický portál Mesta Košice, na ktorý sa dá dostať kliknutím na ikonku eSlužby. Každý návštevník si týmto jednoduchým spôsobom môže z pohodlia domova vybaviť svoje požiadavky aj počas dočasného uzatvoreniu magistrátu mesta Košice pre verejnosť.
Stránka je prehľadne rozdelená na osem podcelkov, užívateľ sa po kliknutí na nich môže dozvedieť o súčasnom fungovaní inštitúcií mesta, škôl, verejných priestranstiev a pietnych miest, či doprave a parkovaní. Nájdu na nej užitočné kontakty na dôležité inštitúcie ako aj sumár niektorých ďalších zmien a obmedzení, ktoré momentálne platia.
Na stránke sa dá sledovať aj živý stream vysielania mestskej televízie TelKE
Návštevníci stránky môžu na nej sledovať živý stream vysielania mestskej televízie TelKE, v ktorom nájdu aktuálne informácie z vyhlásení mesta, zasadnutí štábov a podobne. Pre spojenie s operátormi call centra majú k dispozícii chatbot – informátor, ktorý cez messenger priamo prepája ich požiadavky na zamestnancov mesta. Druhý takýto chatbot obsahuje základné informácie ku koronavírusu. Ponúka aj pravidelne aktualizované štatistiky a odkazy na zdroje, ktoré môžu každému návštevníkovi pomôcť sa zorientovať.
Už onedlho začne fungovať aj sekcia, v ktorej seniori s mesačným dôchodkom do 450 eur nájdu odporúčané reštaurácie a prevádzky s certifikátom Mesta Košice. V nich budú môcť za zvýhodnených podmienok využiť až do 30. júna 2020 donášku obedov, na ktoré im mesto prispeje 1 eurom za jedlo a 1 euro za dopravu.
„Náš nový portál korona.kosice.sk vznikol najmä ako nástroj na rýchle a efektívne informovanie občanov a pracovníkov call centra mesta Košice, ktorí denne vybavia desiatky telefonátov a mailov. Vzhľadom na to, že call centrum zabezpečuje aj online komunikáciu s občanmi a rieši na dennej báze ich požiadavky, chceli sme prepojiť moderné možnosti a zefektívniť činnosť dobrovoľníkov a zamestnancov. Teší ma, že spustli stránku, kde na jednom mieste môžu jej návštevníci nájsť všetky informácie, ktoré doteraz museli zložito hľadať. Je to aj naša pomoc všetkým Košičanom, lebo v boji s koronavírusom a jeho negatívnymi dôsledkami sme všetci spolu,“ hovorí primátor mesta Košice Jaroslav Polaček (nezávislý).

DOBROVOĽNÍCI, POTREBUJEME VAŠU POMOC!

Ak máte vo svojom srdci miesto pre druhých a viete sa promptne zapojiť do pomoci vojnovým utečencom z Ukrajiny, dajte nám o sebe vedieť hneď teraz:

  • Volajte do call centra mesta Košice na 055/64 19 955,
  • píšte na sos-ua@kosice.sk.

Posily hľadáme:

do call centra mesta Košice, kde poskytujeme utečencom i širokej verejnosti dôležité informácie a usmernenia,

do K13 na Kukučínovej 2, kde prebieha materiálna zbierka

na „Čéhačko“, ktoré v týchto dňoch slúži ako hotspot pre ľudí utekajúcich pred vojnou na Ukrajine. Žiaduci sú aj pediatri.

Ukrajinčina nie je podmienkou, je však vítaná.