Európske hlavné mesto dobrovoľníctva Košice 2019  

V DOBROM TROLEJBUSE sa v nedeľu (17. 3. 2019) predstaví OZ Loďka nádeje

Minulú nedeľu mesto Košice odštartovalo informačnú kampaň o dobrovoľníckych aktivitách počas tohto roka, kedy Košice nesú titul Európske hlavné mesto dobrovoľníctva. DOBRÝ TROLEJBUS sa stal veľkou atrakciou pre mnohých Košičanov. Aj túto nedeľu sa môžu v trolejbuse previezť zadarmo a dozvedieť sa o dobrovoľníckych iniciatívach, na ktoré sa môžu aj prihlásiť.

Tentokrát sa v trolejbuse predstaví Občianske združenie Loďka nádeje. Od roku 2014 pomáhajú jeho členovia ľuďom v hmotnej núdzi alebo náročnej životnej situácii, pracujú s deťmi a mládežou, organizujú pre nich aktivity na zmysluplné trávenie voľného času a poskytujú im aj vhodné podmienky pre vzdelávanie.

„Zameriavame sa primárne na deti a mládež z detských domovov a krízových centier. Organizujeme tábory, výlety, kultúrne podujatia aj zbierky na pomoc rodinám v núdzi,“ hovorí Tomáš Gargalík z OZ Loďka nádeje.

Občianske združenie zorganizuje za rok viac ako 50 rôznych podujatí a aktivít pre deti a mládež – prímestské a pobytové tábory, výlety, aktivity v Klube Štvorlístok, zbierky na pomoc pre rodiny v núdzi. Pri všetkých aktivitách im pomáhajú dobrovoľníci.

„V marci sme rozbehli nový projekt zameraný na tínedžerov. Teenage Time Club vo Výmenníku Važecká ponúka deťom a mladým vo veku od 11 do 16 rokov priestor na stretávanie sa a spoločné rozvíjanie svojho talentu a záujmov,“ pokračuje Gargalík.

Ak sa o aktivitách Občianskeho združenia Loďka nádeje chcete dozvedieť viac, príďte do DOBRÉHO TROLEJBUSU. Premávať bude v nedeľu v čase od 14. do 18. hodiny v hodinových intervaloch z nástupnej zastávky na Námestí Osloboditeľov, v smere na Sídlisko KVP. O odchodoch bude informovať aj informačná tabuľa na zastávke, kde si u dobrovoľníkov treba jazdu zarezervovať. DOBRÝ TROLEJBUS bude zastavovať na zvyčajných zastávkach po trase.

O aktivitách, podujatiach a možnostiach dobrovoľníctva mesto informuje na svojej stránke www.srdcevmeste.sk, kde sa môžu zaregistrovať všetci, ktorí majú o dobrovoľníctvo záujem.

DOBROVOĽNÍCI, POTREBUJEME VAŠU POMOC!

Ak máte vo svojom srdci miesto pre druhých a viete sa promptne zapojiť do pomoci vojnovým utečencom z Ukrajiny, dajte nám o sebe vedieť hneď teraz:

  • Volajte do call centra mesta Košice na 055/64 19 955,
  • píšte na sos-ua@kosice.sk.

Posily hľadáme:

do call centra mesta Košice, kde poskytujeme utečencom i širokej verejnosti dôležité informácie a usmernenia,

do K13 na Kukučínovej 2, kde prebieha materiálna zbierka

na „Čéhačko“, ktoré v týchto dňoch slúži ako hotspot pre ľudí utekajúcich pred vojnou na Ukrajine. Žiaduci sú aj pediatri.

Ukrajinčina nie je podmienkou, je však vítaná.