Európske hlavné mesto dobrovoľníctva Košice 2019  

Service learning pre stredné školy

Do praxe po strednej škole sa vo svete ukázalo ako veľmi vhodné, ak žiaci počas štúdia mali skúsenosti so Service learningom. Sú to vlastne služby, ktoré v rámci dobrovoľníckeho programu vytvára škola, či už pre verejnosť alebo pre svoje potreby, pričom do nich zapája žiakov, rodiny a priateľov.

 

Dobrovoľnícke centrum Košického kraja chce pomôcť so Service learningom školám v kraji. Preto chcú poradiť každému záujemcovi, ktorý by chcel mať na škole vlastný dobrovoľnícky program. Workshop k téme Service learning bude trvať zhruba 2 hodiny. Každý koho to zaujme, naša spolupráca neskončí, ale budeme školu sprevádzať individuálne pri zavádzaní Service learningu na škole.

 

Stretnutie sa uskutoční 17. 4. 2019 v budove Košického samosprávneho kraja na Námestí maratónu mieru 1 v kancelárii Dobrovoľníckeho centra Košického kraja.

DOBROVOĽNÍCI, POTREBUJEME VAŠU POMOC!

Ak máte vo svojom srdci miesto pre druhých a viete sa promptne zapojiť do pomoci vojnovým utečencom z Ukrajiny, dajte nám o sebe vedieť hneď teraz:

  • Volajte do call centra mesta Košice na 055/64 19 955,
  • píšte na sos-ua@kosice.sk.

Posily hľadáme:

do call centra mesta Košice, kde poskytujeme utečencom i širokej verejnosti dôležité informácie a usmernenia,

do K13 na Kukučínovej 2, kde prebieha materiálna zbierka

na „Čéhačko“, ktoré v týchto dňoch slúži ako hotspot pre ľudí utekajúcich pred vojnou na Ukrajine. Žiaduci sú aj pediatri.

Ukrajinčina nie je podmienkou, je však vítaná.