Európske hlavné mesto dobrovoľníctva Košice 2019  

Mesto na Profesia days 2019 prezentovalo aj dobrovoľníctvo

V Spoločenskom pavilóne na Triede SNP sa konal tretí ročník festivalu pracovných a vzdelávacích príležitostí, Profesia days Košice. Návštevníci a záujemcovia o prácu mali možnosť stretnúť so zástupcami vyše stovky firiem z celého Slovenska aj regiónu. Po prvý raz v histórii Profesia days sa medzi vystavovateľmi prezentovalo aj Mesto Košice.

To ponúklo na festivale pracovných príležitostí 24 voľných pracovných miest.

„Profesia days Košice je aj pre nás vynikajúcou príležitosťou a spôsobom ako nájsť šikovných a odborne fundovaných ľudí, ktorí by mohli pre mesto a jeho obyvateľov pracovať na rôznych pozíciách v rámci mestských štruktúr. Naša prezentácia a ponuka pracovných miest je zároveň opäť ďalším dôkazom toho, že aj pri výbere zamestnancov na akúkoľvek pozíciu je pre nás najdôležitejšia odbornosť a nie rôzne kamarátske väzby či politické dohody,“ zdôraznil  primátor mesta Jaroslav Polaček (nezávislý).

Mesto prezentovalo aj dobrovoľníctvo, o práci v samosprávne porozprával hovorca Vladimír Fabian

Okrem možností zamestnania propagovalo Mesto Košice v Spoločenskom pavilóne aj projekt dobrovoľníctva, keďže je pre tento rok Európskym hlavným mestom dobrovoľníctva. V propagačnom stánku Srdce v meste sa mohli nielen jednotliví záujemcovia o dobrovoľnícke aktivity, ale aj združenia a organizácie priamo zaregistrovať do mestskej dobrovoľníckej databázy.  Svoje zastúpenie malo mesto aj na hlavnom pódiu. O tom, že práca v samospráve môže byt zaujímavou výzvou aj pre mladých ľudí, porozprával hovorca mesta Vladimír Fabian.

Na 3. ročníku festivalu príležitostí nechýbali firmy z oblastí IT, administratívy, obchodu a služieb, bankovníctva a financií, výroby a priemyslu a ďalších. Okrem samotných pracovných miest ponúkali odborné konzultácie a kariérne poradenstvo, ale aj modelové pohovory. Súčasťou boli aj populárne osobnostné, jazykové a IT testovania s certifikátom.

DOBROVOĽNÍCI, POTREBUJEME VAŠU POMOC!

Ak máte vo svojom srdci miesto pre druhých a viete sa promptne zapojiť do pomoci vojnovým utečencom z Ukrajiny, dajte nám o sebe vedieť hneď teraz:

  • Volajte do call centra mesta Košice na 055/64 19 955,
  • píšte na sos-ua@kosice.sk.

Posily hľadáme:

do call centra mesta Košice, kde poskytujeme utečencom i širokej verejnosti dôležité informácie a usmernenia,

do K13 na Kukučínovej 2, kde prebieha materiálna zbierka

na „Čéhačko“, ktoré v týchto dňoch slúži ako hotspot pre ľudí utekajúcich pred vojnou na Ukrajine. Žiaduci sú aj pediatri.

Ukrajinčina nie je podmienkou, je však vítaná.