Európske hlavné mesto dobrovoľníctva Košice 2019  

Ďakujeme za pomoc chudobným

Vyhlásenie svätej Alžbety za patrónku mesta si mesto pripomenulo viacerými podujatiami. Na rohu Alžbetinej a Hlavnej pred Dómom svätej Alžbety podávalo šošovicovú polievku a chlebík ľuďom v núdzi, ale aj iným, ak prispeli do Zbierky pre chudobných. Súbežne prebiehala aj Zbierka trvanlivých potravín pre charitatívne organizácie Arcidiecézu charitu (ADCH) a útulok pre bezdomovcov Oáza – nádej pre nový život. Cestoviny, ryžu, cukor, soľ a iné trvanlivé potraviny si potom obidve organizácie rozdelili.
Za pomoc darcovia dostali aj hlinený dukát s vyobrazením sv. Alžbety, za ktorý ľudia v núdzi môžu využiť služby Arcidiecéznej charity v Košiciach (sprcha, jedlo…) v budúcnosti. Výťažok zo zbierky, 1.021,70 € bude rozdelený medzi charitatívne organizácie, ktoré sa na podujatiach spoločne s mestom podieľali. Všetkým, ktorí prispeli, ĎAKUJEME!

DOBROVOĽNÍCI, POTREBUJEME VAŠU POMOC!

Ak máte vo svojom srdci miesto pre druhých a viete sa promptne zapojiť do pomoci vojnovým utečencom z Ukrajiny, dajte nám o sebe vedieť hneď teraz:

  • Volajte do call centra mesta Košice na 055/64 19 955,
  • píšte na sos-ua@kosice.sk.

Posily hľadáme:

do call centra mesta Košice, kde poskytujeme utečencom i širokej verejnosti dôležité informácie a usmernenia,

do K13 na Kukučínovej 2, kde prebieha materiálna zbierka

na „Čéhačko“, ktoré v týchto dňoch slúži ako hotspot pre ľudí utekajúcich pred vojnou na Ukrajine. Žiaduci sú aj pediatri.

Ukrajinčina nie je podmienkou, je však vítaná.