Európske hlavné mesto dobrovoľníctva Košice 2019  
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

UPRACME (SI) SLOVENSKO – KOŠICE

21. septembra 2019 @ 8:00 - 22:00

Aj teba hnevá, že máš v okolí neporiadok? Že chodievaš pravidelne do lesa, kde vidíš čierne skládky? Že ľudia hádžu špaky, obaly a plastové fľaše na zem namiesto do koša? Poď s nami upratať Slovensko tým, že vyčistíš svoje okolie.

Do iniciatívy “World Cleanup Day” (v preklade Svetový čistiaci deň) sa 21.septembra zapojí 150 krajín s ambíciou zapojiť 5% ich populácie a upratať ich okolie. Predstav si 300 miliónov ľudí, ktorí zbierajú odpad a zanechávajú za sebou čistú prírodu a mestá. Teraz si predstav ten skvelý pocit, keď priložíš ruku k dielu aj ty.

ZAPOJ SA 21. SEPTEMBRA DVOMA JEDNODUCHÝMI SPÔSOBMI:

1.Príď na podujatie v tvojom okolí
2.Choď na prechádzku,pozbieraj odpadky do tašky a (ak chceš) odfoť sa s ním s označením #UpracmeSlovensko #WorldCleanupDay

Ak si proaktívny typ a chceš zorganizovať upratovanie v Tvojom okolí, prihlás sa cez formulár: http://bit.ly/RegistraciaOrganizator

Ak sa chceš zapojiť do čistenia ako dobrovoľník, registruj sa tu:
http://bit.ly/Dobrovolnik21092019

MAPOVANIE ODPADU PRED PODUJATÍM
Pokiaľ chodíš pravidelne do prírody, alebo vidíš v okolí bordel, ktorý ti vadí, tak ho nahlás cez mobilnú aplikáciu TrashOut. Miesto odfotíš a aplikácia k nemu priradí GPS súradnice, teda presnú polohu. V TrashOut je už teraz nahlásených viac ako 6 tisíc skládok a zašpinených miest na Slovensku. Práve tie budú jedným zo zdrojov informácií, kde je naša aktivita potrebná najviac.
Stiahni appku tu: https://www.trashout.ngo/mobile-app

Ešte by sme chceli dodať, že podujatie je prísne apolitické. Robíme to s dobrým úmyslom a z lásky k našej prírode, tak by sme chceli poprosiť, aby sa nikto nesnažil zvyšovať si preferencie u voličov cez túto iniciatívu.

Tím Upracme Slovensko

P.S.: Ak by ste sa chceli pridať do hlavného organizačného tímu, neváhajte nás kontaktovať. Každá pomocná ruka sa zíde, keďže chceme zapojiť (ideálne) celé Slovensko.

Podrobnosti

Dátum:
21. septembra 2019
Čas:
8:00 - 22:00
Webstránka:
www.facebook.com/events/2437516402965936

Organizátori

Upracme si Slovensko
MOTHER FLOWER

Miesto udalosti

Slovensko